Exkurze na stanovišti LZS

V neděli 22. 3. vyrazilo několik členů našeho aeroklubu na stanoviště Letecké záchranné služby Hradec Králové. Aneb rotující nosná plocha může být i celkem zajímavá.

Po příjezdu na stanoviště nás uvítal pan pilot a ukázal nám detailně veškeré vybavení vrtulníku s názorným výkladem i s několika příběhy z praxe. Každý z členů se mohl posadit do stroje EC135 a vidět vše z pilotovy perspektivy. Jako začínající piloti máme už ke zkušenostem nakročeno, tak třeba jednou… ;-)

Velké poděkování patří společnosti DSA, především pánům: Hejrovi, Eliášovi a Kneisslovi za tuto možnost a zajímavé povídání o práci u letecké záchranné služby. Přejeme Vám jen výjezdy se šťastným koncem a kolik vzletů, tolik přistání. A když budete shánět talentované piloty, tak víte, že jinde než v aeroklubu, speciálně v tom Chrudimském, nenajdete. :D

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Celý příspěvek →


PF 2015

Wishing you good health, personal joy and professional success and satisfaction in the New Year. All aboard, we are taking off.


Viel Gesundheit, persönliche, sowie berufliche Erfolge und Zufriedenheit im neuen Jahr. Steigen Sie ein, wir starten.


Beaucoup de santé, de succès personnels et professionnels et de joie dans la nouvelle année. Prenez place, nous décollons.


Крепкого здоровья, успехов в личной жизни и работе, а также всего самого доброго в новом году. Займите места, отлетаем.

pf20152


Goodbye season 2014

On saturday 1st of November our aeroclub memembers were saying goodbye to season 2014.

Around noon, to our airport came The Flying Bulls aerobatics team with their aircrafts Zlin Z-50L, formerly known as “Chrudimská Čtyřka”. Pilots – Radka Machova, Jiri Saller, Miroslav Krejci and Jiri Veprek showed all the guests excellent show, with stunning flying in formation. In the upcoming season they will be performing on modern aircrafts Xtremair XA42.

In conclusion, we would like to thank The Flying Bulls for breathtaking performance and wish them good luck with their flying!

 


Pilotem na den

Být Pilotem na den si vyzkoušela 19-letá Káťa. Let s instruktorem Martinem se jí moc líbil a možná jí už příští zimu přivítáme do řad Aeroklubu Chrudim. Sama o tom, jaké je to být “Pilotem na jeden den”, napsala krátký článek.

      100_3054    100_3039

 

Celý příspěvek →


Event “Na křídlech naděje”

We cordially invite you to the event “Na křídlech naděje”. The event takes place 28.6. 2014 at the Chrudim airport. Support a good cause!

Na křídlech naděje 2 Na křídlech naděje 1