Shrnutí soustředění v Žamberku 2015

Ve dnech 25. 7. -9. 8. 2015 se byli aeroklubáci z Chrudimi soustředit na letišti v Žamberku. Soustředění mělo nevídaný úspěch!

  • Přeškolení na VT16 Orlík – Terka, Honza Š., Martin, Michal, Kája.
  • Přeškolení na VSO-10 – Martin, Terka, Adam, Leoš, Marek M.
  • Přeškolení na Standard Cirrus – Marek P., Jirka M.
  • Plachtařské stříbro – Marek P., Terka
  • Pětihodina – Aleš, Terka, Honza Š., Aleš, Jirka D., Marek M.
  • Přelet 50km – Marek P., Terka, Jirka D.
  • Vychován akrobatický instruktor Honza P.

Za celou dobu soustředění se odlétalo kolem 4000km na přeletech!

Kdo nebyl, zaváhal a zůstal opodál. Velké poděkování patří Aeroklubu Žamberk za poskytnutí přístřeší, Víťovi za zorganizování soustředění, Radimovi z AK Žamberk za hlídání naší omladiny a akrobatickému školení pro všechny jedince, Vláďovi a Honzovi za trpělivé vysedávání ve vlečné a všem, kteří se podíleli na úspěchu letošního soustředění!

Za fotografie děkuji Markétě, Jirkovi, Vláďovi a Martinovi.

 


Naše nová sólistka

Nastoupila na výcvik plachtařiny v lednu a v srpnu už létá sama. Naše Kamča je šikovné děvče. Dodrželi jsme žamberecké tradice a Kamča byla polita vodou i pomazána pískem.

 


Exkurze na stanovišti LZS

V neděli 22. 3. vyrazilo několik členů našeho aeroklubu na stanoviště Letecké záchranné služby Hradec Králové. Aneb rotující nosná plocha může být i celkem zajímavá.

Po příjezdu na stanoviště nás uvítal pan pilot a ukázal nám detailně veškeré vybavení vrtulníku s názorným výkladem i s několika příběhy z praxe. Každý z členů se mohl posadit do stroje EC135 a vidět vše z pilotovy perspektivy. Jako začínající piloti máme už ke zkušenostem nakročeno, tak třeba jednou… ;-)

Velké poděkování patří společnosti DSA, především pánům: Hejrovi, Eliášovi a Kneisslovi za tuto možnost a zajímavé povídání o práci u letecké záchranné služby. Přejeme Vám jen výjezdy se šťastným koncem a kolik vzletů, tolik přistání. A když budete shánět talentované piloty, tak víte, že jinde než v aeroklubu, speciálně v tom Chrudimském, nenajdete. :D

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Celý příspěvek →


PF 2015

Wishing you good health, personal joy and professional success and satisfaction in the New Year. All aboard, we are taking off.


Viel Gesundheit, persönliche, sowie berufliche Erfolge und Zufriedenheit im neuen Jahr. Steigen Sie ein, wir starten.


Beaucoup de santé, de succès personnels et professionnels et de joie dans la nouvelle année. Prenez place, nous décollons.


Крепкого здоровья, успехов в личной жизни и работе, а также всего самого доброго в новом году. Займите места, отлетаем.

pf20152


Goodbye season 2014

On saturday 1st of November our aeroclub memembers were saying goodbye to season 2014.

Around noon, to our airport came The Flying Bulls aerobatics team with their aircrafts Zlin Z-50L, formerly known as “Chrudimská Čtyřka”. Pilots – Radka Machova, Jiri Saller, Miroslav Krejci and Jiri Veprek showed all the guests excellent show, with stunning flying in formation. In the upcoming season they will be performing on modern aircrafts Xtremair XA42.

In conclusion, we would like to thank The Flying Bulls for breathtaking performance and wish them good luck with their flying!